Özel Kurslar

Özel Kurslar2017-12-28T11:49:10+00:00
Edu Tech - STEM Eğitim Materyalleri

Tabi ki de öğretmenlerimiz bu konuda kendilerini geliştirip, öğrencilere uygulama ve teoriyle birleşen bu kazanımları aktarabilirler. Bunun için öncelikle öğretmenin STEM eğitimini almış olması önem arz etmektedir.

Setlerimiz mevcut öğrenci durumuna göre ayarlanabilir fakat burada belli bir öğrenci sınırı koymak çok doğru olmayacaktır. Burada asıl önemli konu kaç öğrencinin bir set ile çalışabileceğidir. Tavsiyemiz ise grupların 4-5 kişiden oluşmasıdır. Bu şekilde daha verimli ve farklı düşüncelere sahip öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar STEM bütünleşik düşünebilme modeli ile doğrudan ilişkili olacaktır.

STEM modeline ilgi duyan tüm branşlardaki öğretmenler STEM çalışmalarında bulabilirler. Tabiki de STEM eğitim modeli ile ilişkili branş öğretmenleri bu konuda doğrudan çalışma yapabilecekleri bir alan olduğundan tercih sebebi olmuşlardır.

Burada herhangi bir kısıtlama koyarsak STEM in doğasıyla zıt düşmüş oluruz. Ancak STEM alanlarıyla alakalı tüm çalışmaları bir atölye oluşturacak şekilde düşünebilir mesela (Mühendislik tasarım atölyesi ve Robotik ve kodlama atölyesi bunlara birer örnektir) bunu çalışacağımız alana göre çeşitlendirebiliriz.

Atölye ortamı öğrencilerin ufuklarını ve üretkenliklerini kısıtlamayacak şekilde tasarlanmalıdır. Öğrenci atölyeye girdiğinden farklı bir yerde ve o yerin kendinde oluşturduğu özgüven ve başarıya odaklanabilme düşünceleri çok önemlidir. Masalar grup çalışmalarına uygun ve uygulama yapabilecekleri bir alan olabilmesi önemli birer unsurdur.

Öğrenci belli taslaklar üzere modellerini oluşturur ve bu modelleri STEM alanlarıyla ilişkilendirip gerçek hayattaki karşılıklarını keşfeder. Ardından kendine özgü tasarımlar oluşturup aynı süreçleri tekrardan oluşturup ve sonucunda bunları projelendirip okul içi ve dışı yarışmalarda sunar.

SIKÇA SORULAN SORULAR